Katica Csoport/ Marienkäfer gruppe

Leopold Andrea
Nagyné Fábián Andrea
Kocsis Petra

A Katica csoportos óvodások (22 gyermek) óvodánk földszinti csoportszobájában kaptak helyet.

Csoportszobánkat az óvodai élet különböző tevékenységeivel összhangban alakítottuk ki. A babakonyha és boltos játéksarok kiváló lehetőséget teremt a szerepjátékokhoz, és nem csak a lányok körében kedvelt.

A szőnyegen egész nap folynak az építő és autós játékok, a játékeszközöket, kockákat, síneket, alagutat, autókat ennek megfelelően a legközelebbi polcokon találják meg a gyerekek. A szőnyeg ad teret a mindennapos beszélgetőköröknek, mesélésnek, énekes játékoknak, mondókázásnak is.

Könyvespolcunkról a nap folyamán többször is kézbe kerülnek a német és magyar nyelvű mesekönyvek, a kirakós könyvek a kisebbek körében különösen nagy kedvencek. Az asztali játékokat, kirakókat, társasjátékokat is szívesen veszik le illetve kérik el a gyermekek.

A vizuális tevékenységekhez szükséges eszközök a nap folyamán bármikor rendelkezésre állnak, a gyerekek rajzolhatnak ceruzával, zsírkrétával, vághatnak és ragaszthatnak. Sokszor kevésnek bizonyul az egy asztal, ilyenkor lehetőség van egy másik asztal bevonására is. Ugyanitt zajlanak a rajzolás-mintázás-kézimunka kezdeményezések is, amelyek mindig nagy sikernek örvendenek.

A reggeli beszélgető körök kiemelt jelentőséggel bírnak: A beszélgetés során szociális készségek fejlődnek: az egymásra való odafigyelés, a meghallgatás, az empátia, a nyilvánosság előtti megszólalás készségei, valamint célunk a kölcsönös bizalom kialakítása, fejlesztése. Megosztjuk egymással élményeinket, az óvónő reggeli üzenete ráhangol az adott nap eseményeire.

Erzieherinnen:
Andrea Leopold
Andrea Nagyné Fábián
Petra Kocsis

Die Marienkäfer Gruppe ist auf dem Erdgeschoss. 22 Kinder besuchen diese Gruppe. Wir sind eine altersgemischte Gruppe: die Kinder sind 3 oder über 5 Jahre alt.

Den Gruppenraum gestalteten wir in dem Einklang mit den Kindergarten-Aktivitäten aus. Die Puppenküche und die Einkaufsecke bieten gute Möglichkeiten Rollenspiele zu üben. Die Kinder können in diesen Spiele ganz vertiefen.

Auf dem Teppich bauen die Kinder aus Bauklötzen gern. Sie spielen mit den Holzeisenbahnen oder mit den Spielautos. Ebenda beginnen wir jeden Tag mit dem Morgenkreis, wo die Kinder ihre Erlebnisse erzählen können.

Vormittags singen wir viele Lieder, spielen wir Kreisspielen, oder die Kindergärtneri: n erzählen ein Märchen für die Kinder.

Die Kinder schauen gern die deutschen und ungarischen Märchenbücher auch.

Die älteren Kinder spielen regelmäßig Gesellschaftsspiele, und sie können stundenlang mit den Puzzles spielen. Die Kinder können den ganzen Tag zeichnen und basteln auch.

Die Morgenkreisen sind sehr wichtig für uns. Während des Gesprächs entwickeln der Kinder sociale Kompetenzen: achten auf einander, Empathie, öffentliche Rede, gegenseitiges Vertrauen einrichten und entwickeln. Wir teilen einander unseren Erlebnisse.