Katica Csoport/ Marienkäfer gruppe

Angyalné Végvári Andrea

Kisegítő:
Kocsis Petra

A Katica csoportos óvodások óvodánk földszinti csoportszobájában kaptak helyet. 22 gyermek, 15 lány és 7 kisfiú jár a csoportunkba, tízen nagycsoportos korosztályúak.

Csoportszobánkat az óvodai élet különböző tevékenységeivel összhangban alakítottuk ki. A babakonyha és boltos játéksarok kiváló lehetőséget teremt a szerepjátékokhoz, és nem csak a lányok körében kedvelt.

A szőnyegen egész nap folynak az építő és autós játékok, a játékeszközöket, kockákat, síneket, alagutat, autókat ennek megfelelően a legközelebbi polcokon találják meg a gyerekek. A szőnyeg ad teret a mindennapos beszélgetőköröknek, mesélésnek, énekes játékoknak, mondókázásnak is.

Könyvespolcunkról a nap folyamán többször is kézbe kerülnek a német és magyar nyelvű mesekönyvek, a kirakós könyvek a kisebbek körében különösen nagy kedvencek. Az asztali játékokat, kirakókat, társasjátékokat is szívesen veszik le illetve kérik el a gyermekek.

A vizuális tevékenységekhez szükséges eszközök a nap folyamán bármikor rendelkezésre állnak, a gyerekek rajzolhatnak ceruzával, zsírkrétával, vághatnak és ragaszthatnak. Sokszor kevésnek bizonyul az egy asztal, ilyenkor lehetőség van egy másik asztal bevonására is. Ugyanitt zajlanak a rajzolás-mintázás-kézimunka kezdeményezések is, amelyek mindig nagy sikernek örvendenek.

Kindergärtnerinnen:
Andrea Leopold
Andrea Angyalné Végvári

Aushilfe:
Petra Kocsis

Die Marienkäfer Gruppe ist auf dem Erdgeschoss. 22 Kinder besuchen diese Gruppe: 15 Mädchen und 7 Jungen. Wir sind eine altersgemischte Gruppe: die Kinder sind 3 oder über 5 Jahre alt.

Den Gruppenraum gestalteten wir in dem Einklang mit den Kindergarten-Aktivitäten aus. Die Puppenküche und die Einkaufsecke bieten gute Möglichkeiten Rollenspiele zu üben. Die Kinder können in diesen Spiele ganz vertiefen.

Auf dem Teppich bauen die Kinder aus Bauklötzen gern. Sie spielen mit den Holzeisenbahnen oder mit den Spielautos. Ebenda beginnen wir jeden Tag mit dem Morgenkreis, wo die Kinder ihre Erlebnisse erzählen können.

Vormittags singen wir viele Lieder, spielen wir Kreisspielen, oder die Kindergärtnerin erzählen ein Märchen für die Kinder.

Die Kinder schauen gern die deutschen und ungarischen Märchenbücher auch.

Die älteren Kinder spielen regelmäßig Gesellschaftsspiele, und sie können stundenlang mit den Puzzles spielen. Die Kinder können den ganzen Tag zeichnen und basteln auch.